A holland légitársaság elsőként a világon teszteli biokerozin meghajtást. A KLM november 23.-ára tervezi a teszt végrehalytását egy Boeing 747-es repülőgéppel. Az egyik hajtóművet 50%-ban hagyományos kerozin 50%-ban pedig biokerozin hajtja majd.
Amennyiben a teszt jól sikerül hatalmast lépést tehet a KLM a környezetszennyezés ellen, de ehez természetesen szüksége lessz támogatókra. Ha a 23.-ai teszt kecsektető eredményeket hoz a politikai támogatást nyilván megkapják.
A légiközlekedés környezetünkre gyakorolt hatása óriási. A repülőgépek széndioxidkibocsájtása és zajterhelése nagy mértékben befolyásolja a környezetet. Nem véletlen tehát, hogy világszerte keresik a megoldást. 2012-től például kötelező lessz a "folyamatos süllyedés". Az az 100 reptéren, köztük Ferihegyen is a pilóták új módszert alkalmaznak a leszálláshoz amivel nagyban csökkentik a széndioxid kibocsájtást és a zajterhelést. A folyamatos süllyedés azt jelenti, hogy a repülőgépek folyamatosan, nem pedig szakaszosan süllyedve "lépcsősen" landolnak.
Amennyiben a módszert mind a 100 reptéren kötelezővé teszik több mint 100 000 tonna üzemanyagot és több 10 millió eurót spórolhatnak a légitársaságok. Mindemelett a folyamatos süllyedés 10-15%-al csökkenti egy-egy gép zajhatását.